Zpátky nahoru
Novinky
Zahajovací týden zájmové činnosti se OPĚT posouvá!

Vážení rodiče, milí přihlášení účastníci kroužků, V důsledku aktuálních vládních opatření jsme nuceni opět odložit zahájení pravidelné činnosti. Zahajovací týden kroužků, klubů či kurzů tak proběhne v týdnu od 2. listopadu a my velmi doufáme, že sdělený termín je již finální. Časy prvních schůzek, lekcí či tréninků se nemění. Úplné znění Krizových opatření vlády ČR týkající se školství si můžete stáhnout a přečíst pod záložkou Ke stažení. Děkujeme vám za pochopení.

Badminton - zahájení kroužku odsunuto!

V souvislosti s uzavřením tělocvičny ZŠ Blatenská HD pro externí uživatele nezahájí zatím kroužek badmintonu svou činnost. Tělocvična je zatím uzavřena do konce r. 2020 a otevření kroužku je tedy teoreticky možné od 2. pololetí šk. roku 2020/21. O dalším průběhu budeme informovat. Děkujeme za pochopení. 

Organizační opatření v DDM HD k 10. 9. 2020

V souvislosti s epidemiologieckou situací vyhlašuje DDM Horažďovice s platností od 10. září 2020 do odvolání

ZÁKAZ VSTUPU NEPOVOLANÝCH OSOB DO BUDOV A AREÁLŮ

ve správě DDM Horažďovice (Zámek, Přírod.stanice, PROUD – Envicentrum PB).

Kancelář DDM v Zámku zůstává v provozu (8 – 15.30), případnou schůzku je zapotřebí si domluvit telefonicky předem. Snažte se, prosím, maximum záležitostí vyřídit telefonicky či e-mailem. Děkujeme za pochopení.

Kontakty:
Šárka Jandová (účetní - provoz kanceláře v Zámku) – 777 545 003, jandova.ddm/at/gmail.com
Tereza Pollaková (pedagog - poradenství k on-line přihlaš. systému) – 777 367 688, pollakova.ddm/at/gmail.com
Zuzana Drábková Trojanová (pedagog - objednávky programů pro školy) – 778526094, trojanova.ddm/at/gmail.com
Přírodovědná stanice (příjem zraněných či handicapovaných zvířat) - 602940914
Tomáš Pollak (ředitel – vše ostatní...) - 606880502, pollak.ddm/at/gmail.com

Informace k novému šk. roku (2020/21)

V pondělí 7. září 2020 zveřejňujeme novou programovou nabídku pravidelné zájmové činnosti (kroužky, kluby) a otevíráme přihlašování (nově pouze elektronicky). Více se dozvíte pod záložkou Kroužky.

Založení a historické milníky DDM Horažďovice


25. února 1951 - založení Okresního domu pionýrů a mládeže v Horažďovicích (zápis založen v městské kronice).


První 2 roky existence sídlil v Zámku, poté musel ustoupit vojákům a stěhoval se na náměstí, kde sídlil až do roku 1967. Pak se přesunul zpět do Zámku, kde sídlí doposud.


První ředitel pan František Heřman pracoval jako ředitel asi do roku 1954, až do roku 60 vedl přírodovědný a pěstitelský kroužek.


Druhým ředitelem byl pan Ladislav Fara, který zde byl do roku 1960 a pak přešel jako pracovník KSČ na okres Plzeň-jih.


V roce 1960 byl jmenován ředitelem pan Josef Holub (bývalý pracovník ONV). Zemřel asi koncem roku 1962, na jeho místo nastoupil pan Jaroslav Rajchl, bývalý pracovník Okresního výboru Svazarmu, zástupce mu dělala paní Božena Saláková až do poloviny roku 1964.


Od září 1964 nastoupil na místo ředitele pan Václav Kaplánek, bývalý funkcionář ČSM ve Velkém Boru. Byl zde až do voleb v roce 1975, pak přešel jako předseda MNV na Velký Bor.


V roce 1975 na místo ředitelky nastoupila paní Božena Saláková, která zde byla do roku 1987.


Další ředitelkou byla paní Eva Opatrná, bývalá učitelka v Nal. Horách, která dostala vedení domu jako stranický úkol. Byla zde do listopadu 1989.


Po sametové revoluci byl na místo ředitele jmenován pan Zdeněk Bláha, který vedl DDM až do srpna 2011. Nejdéle pracujícím pedagogem v DDM byla paní Eva Bláhová, která do zaměstnání nastoupila 16.3.1971 a skončila rovněž v létě 2011. Manželé Bláhovi i po odchodu do penze pracují jako externí pedagogové a vedou modelářské, potažmo keramické kroužky.

V roce 2000 po zrušení okresních úřadů a statutu okresních domů dětí a mládeže došlo k připojení někdejší Stanice mladých přírodovědců (dnes Přírodovědná stanice) pod hlavičku DDM Horažďovice, čímž vzniklo školské zařízení pro zájmové vzdělávání - příspěvková organizace Plzeňského kraje s vlastní právní subjektivitou. Přírodovědná stanice byla vybudována v sedmdesátých letech 20. stol. panem Karlem Průchou, který stál v čele pracoviště do roku 2009.

V létě 2011 se stal ředitelem DDM Tomáš Pollak (v letech 2009 - 2011 vedoucí Přírodovědné stanice).

V dubnu 2015 došlo k otevření třetího pracoviště Domu dětí a mládeže, kterým je PROUD - Envicentrum Podbranský mlýn, které slouží jako pobytové centrum pro vzdělávání dětí i dospělých.

                                                                                             /za poskytnuní informací děkujeme panu Z. Bláhovi/.