Zpátky nahoru
Tábory

V létě 2022 nabízíme 17 táborů, více než polovinu tvoří tábory přímětského typu. Kompletní informace k jednotlivým akcím najdete pod záložkou Tábory, dále je možné si volit podle typu akce (příměstské, pobytové, stanové, sportovní).

Přihlašování skrze on-line přihlašovací systém bude otevřeno dne 1. února okolo 8.00. Některé tradiční akce bývají obsazeny během několika minut, doporučujeme tedy příliš přihlašování neodkládat (rezervace na tábory nejsou možné - děkujeme za pochopení).

Podobně jako vloni i letos nabízíme tzv. COVID garanci - tzn. že bude-li konání daného tábora zakázáno úředním opatřením (Nařízení Vlády ČR apod.), vracíme všem přihlášeným účastnický poplatek v plné výši.

A jak se na letní tábor 2022 přihlásit?  

Bez stresu a vypisování papírových přihlášek prostřednictvím on-line přihlašovacímu centru DDM Horažďovice https://ddm-hd.iddm.cz. Pohodlně pomocí počítače v teple vašeho domova nebo snadno díky chytrému telefonu. Stáhněte si podrobný návod "Jak na to - on-line přihlašování na tábory". V případě dotazů volejte na telefonní číslo 777 367 688, budeme Vás navigovat.

Pozor - přihlašování na tábory probíhá (již 3. rokem) výhradně elektronicky a není možné se přihlásit bez registrace v on-line centru DDM Horažďovice. Místa na táboře nelze nijak rezervovat. 

Pozor - platba účastnického poplatku je možná pouze bezhotovostní formou (bankovním převodem nebo vkladem na přepážce banky).

Storno podmínky pro letní tábory 2022 (výjimky níže): v případě odhlášení 45 a více dní (včetně) před začátkem akce se vrací účastnický poplatek v plné výši. V případě odhlášení 44 až 15 dní (včetně) před začátkem akce činí storno poplatek 30 % z ceny tábora, v případě odhlášení 14 až 7 dní (včetně) před zahájením akce činí storno poplatek 50 % z ceny tábora, při odhlášení 6 až 2 dny (včetně) před zahájením akce činí storno poplatek 75 % z ceny akce. Při odhlášení 1 den před zahájením, v den zahájení či neproběhne-li odhlášení vůbec, činí storno poplatky 100 % z ceny tábora. Odhlášení musí proběhnout písemnou formou (e-mailem na adresu garanta dané akce).

Storno poplatky se neplatí, pokud za sebe účastník sežene plnohodnotného náhradníka, anebo v případě náhlého onemocnění, kdy do zahájení akce zák.zástupce doručí písemné potvrzení od lékaře o zdravotní nezpůsobilosti účastníka (informovat garanta akce o neúčasti, jakož i dodat potvrzení od lékaře je třeba neprodleně, na potvrzení doručené po zahájení akce nebude brán zřetel).

Kdy vracíme alespoň část účastnického poplatku? Pakliže dojde při vstupním testování na COVID-19 k záchytu účastníka, který je do té doby bezpříznakový, případně onemocní-li účastník během akce, vracíme účastníkovi polovinu úč. poplatku, resp. polovinu z poměrné části poplatku zbývající do konce tábora. 

Kdy účastnický poplatek nevracíme? 
Rozhodne-li se účastník (resp. jeho zák. zástupce) ukončit účast na táboře předčasně, stejně tak v případě, je-li účastník z tábora vyloučen pro nedodržování táborového řádu. 

 
Poznámka závěrem: tzv. COVID garance se vztahuje pouze na situaci, kdy je konání tábora zakázáno nařízením ze strany příslušných úřadů (Vláda ČR, KHS apod.), v takovém případě se vrací celá výše účastnického poplatku.

Více...
4. - 8. 7. 2022, PT HLEDÁ SE DORY

Příměstský tábor pro děti 6 - 11 let v Přírodovědné stanici.

Pokračování úspěšného příměstského tábora hledá se Nemo. Rádi přivítáme zkušené táborníky, kteří nám minulý rok pomohli se záchranou Nema. Na záchranu Dory však jsou třeba nové posily! Hledáme tábornice a táborníky, kteří jsou ochotni vrhnout se do hlubin neprobádaných vod a svou odvahou nám pomoci zachránit Marlinovu nejlepší přítelkyni.

 
Více...
11. - 15. 7. 2022, PT MALÍ PIRÁTI /OBSAZENO/

Příměstský tábor pro děti předškolního věku v Přírodovědné stanici. 

Láká tě objevit dosud nepoznanou zemi v roli piráta? Zvolit si své pirátské jméno, vyrobit si pirátský oblek a hledat ztracený poklad? Neváhej a pojď se s námi společně plavit na vlnách pirátského dobrodružství v prostorách Přírodovědné stanice a v okolí řeky Otavy. Příměstský tábor bude svým režimem upraven potřebám dětí předškolního věku.

 
Více...
18. - 22. 7. 2022, PT ODVÁŽNÁ VAIANA /OBSAZENO/

Příměstský tábor pro děti 6 - 11 let v Přírodovědné stanici.

Po generace byl ostrov Horažďovice naším domovem. Nyní je ale ohrožen! Legenda vypráví, že k jeho záchraně je zapotřebí 20 hrdinů a hrdinek, které se vydají na nebezpečnou výpravu aby nalezli poloboha Mauiho. Jedině společně mohou zachránit ostrov! Nejprve musí proplout nebezpečnou částí oceánu a dostat se do říše příšer aby tam využili vše, co se v průběhu cesty naučí. Buď naším hrdinou, vydej se s námi na výpravu a zachraň jedinečný a překrásný ostrov Horažďovice jež je domovem mnoha vzácných živočišných druhů.

 

 
Více...
25. - 29. 7. 2022, PT CHOVATEL /OBSAZENO/

Tradiční příměstský chovatelský tábor pro děti 6 - 15 let v Přírodovědné stanici.

Chceš se naučit něco nového o zvířatech? Máš již svého oblíbence v Přírodovědné stanici a chtěl by ses starat o něj i v létě? Pak je tento tábor přímo pro tebe. Letní zahrada je plná záhad, vzýváme proto malé badatele, aby nám je pomohli rozluštit.

 
Více...
1. - 5. 8. 2022, PT KREATIVNÍ /OBSAZENO/

Příměstský rukodělný tábor pro děti 9 - 17 let v zámeckém sálu DDM.

První z příměstských rukodělných táborů se bude odehrávat ve znamení společných výtvarných, divadelních i hudebních dobrodružství. Vyzkoušíme rozličné výtvarné techniky, ale nebudeme zaměstnávat jen ruce. Nejen při hrách strávíme spoustu času venku, abychom zaměstnali celé naše tělo.

 
Více...
8. - 11. 8. 202, PT LETNÍ DÍLNY S KERAMIKOU I. /OBSAZENO/

Příměstský tábor s keramickou tématikou (POZOR - pouze dopolední program od Po do Čt). Určeno dětem 6 - 11 let (od ukončeného 1. ročníku ZŠ). Program Letních dílen I., II. a III. se liší, je tedy možné přihlásit stejného účastníka na více turnusů dílen, nudit se nebude...:-).

Vydejte se na průzkumnou akci a poznejte svět nad zemí, na zemi i pod zemí prostřednictvím modelování a točení na hrnčířském kruhu, ale i skrze hry s keramickou hlínou a dalšími materiály - fantazii se meze nekladou! Program je chronologicky sestaven: 1,5 hodina hravého tvoření s keramikou, 30 minut pauza na svačinu, 45 minut her uvnitř i venku a opět 45 minut tvoření s keramikou.

 
Více...
1. - 5. 8. 2022, PT EXPEDICE NA PTAČÍ OSTROV

Příměstský tábor pro děti 6 - 11 let v Přírodovědné stanici. 

Člověk odnepaměti obdivně vzhlížel k nebi a toužil létat jako pták. Vydejme se tedy společně na výpravu do ptačí říše. Budeme poznávat svět ptačími smysly a hledat, kde všude bydlí obyvatelé našeho ptačího ostrova. Společně si zazpíváme ptačí písničky a zatancujeme si ptačí tance. A budeme-li šikovní, dobudeme i vzdušný prostor.

 
Více...
15. - 19. 8. 2022, PT VYRÁBĚJ A HRAJ SI /OBSAZENO/

Příměstský rukodělný tábor pro děti 7 - 15 let (od ukončeného 2. ročníku ZŠ) v zámeckém sálu DDM.

Účastníci druhého rukodělného tábora se budou věnovat kreativním činnostem tak, aby si každý den odnesli nějaký hezký dárek a vzpomínku. Až se ruce unaví, začneme používat hlavy. Budeme hrát různé logické hry včetně těch, které si děti vlastnoručně vyrobí. Děti se současně naučí hrát dnes již málo obvyklé hry, program bude postaven tak, aby vyrovnaně procvičil ruce, hlavu a celé tělo.

 
Více...
22. - 25. 8. 2022, PT LETNÍ DÍLNY S KERAMIKOU II. /OBSAZENO/

Příměstský tábor s keramickou tématikou (POZOR - pouze dopolední program od Po do Čt). Určeno dětem 6 - 11 let (od ukončeného 1. ročníku ZŠ). Program Letních dílen I., II. a III. se liší, je tedy možné přihlásit stejného účastníka na více turnusů dílen, nudit se nebude...:-).

Vydejte se na průzkumnou akci a poznejte svět nad zemí, na zemi i pod zemí prostřednictvím modelování a točení na hrnčířském kruhu, ale i skrze hry s keramickou hlínou a dalšími materiály - fantazii se meze nekladou! Program je chronologicky sestaven: 1,5 hodina hravého tvoření s keramikou, 30 minut pauza na svačinu, 45 minut her uvnitř i venku a opět 45 minut tvoření s keramikou.

 
Více...
29. - 31. 8. 2022, PT LETNÍ DÍLNY S KERAMIKOU III.

Příměstský tábor s keramickou tématikou (POZOR - pouze dopolední program od Po do St). Určeno dětem 6 - 11 let (od ukončeného 1. ročníku ZŠ). Program Letních dílen I., II. a III. se liší, je tedy možné přihlásit stejného účastníka na více turnusů dílen, nudit se nebude...:-).

Vydejte se na průzkumnou akci a poznejte svět nad zemí, na zemi i pod zemí prostřednictvím modelování a točení na hrnčířském kruhu, ale i skrze hry s keramickou hlínou a dalšími materiály - fantazii se meze nekladou! Program je chronologicky sestaven: 1,5 hodina hravého tvoření s keramikou, 30 minut pauza na svačinu, 45 minut her uvnitř i venku a opět 45 minut tvoření s keramikou.