Zpátky nahoru
Kroužky

Informace k pravidelné zájmové činnosti (kroužkům a klubům) ve školním roce 2020/21:

V pondělí 7. září 2020 zveřejňujeme kompletní nabídku a spouštíme přihlašování. Zahájení školního roku letos poznamenává několik novinek, které se dotknou každého účastníka naší činnosti. Přihlašování je nově možné pouze elektronicky přes online systém DDM: ddm-hd.iddm.cz/prihlaseni (další  komunikace se děje již pouze elektronicky, platby bezhotovostně). V důsledku přechodu na elektronickou administrativu zájmové činnosti jsme museli zrušit tradiční placení zápisného pomocí paušálu (P) a dílčích doplatků na každý kroužek dle jeho náročnosti (tedy model, na který jsme byli všichni dlouhé roky zvyklí). Nově má každý kroužek svou cenu, která je konečná. V případě některých klubů jsou pak placeny jednotlivé akce, víkendy apod. Rovněž v případě kurzů probíhá placení individuálně. Pro informace o náplni, časech aj. detailech konkrétního kroužku navštivte prosím náš online systém nebo kontakujte daného vedoucího, telefonní kontakt je uveden u každého titulu.

Další novinkou letošního podzimu je odchod našeho Domu dětí z prostor horažďovického Zámku, který opouštíme po téměř 60 letech. Důvody jsou veskrze ekonomické, kdy nebylo možné dále využívat energeticky náročné prostory Zámku s tak nízkou efektivitou, jako tomu bylo dosud. Ze Zámku ale neodcházíme úplně, naše činnost bude pokračovat v zámeckém sále (vstup z malého nádvoří od pizzerie) a v Keramické dílně (vchod z průchodu na velké nádvoří), v obou prostorech však půjde o koncentrovanější činnost, než-li tomu bylo ve zbytku Zámku.

Programová nabídka pravidelné činnosti tak letos doznává změn - některé kroužky, které nebylo možno přesunout, jsme nuceni zrušit, stejně tak rušíme kroužky, které měly dlouhodobě problém s naplněností. Naopak obohacujeme programovou nabídku o nové tituly realizované v Keramické dílně, část rukodělných kroužků se ze Zámku přesouvá do PROUDU - Envicentra Podbranský mlýn. I nadále budeme využívat k naší činnosti horažďovických tělocvičen (které si pronajímáme).
Děkujeme vám předem za pochopení, pokud nebudou z kraje školního roku všechny detaily kroužkové agendy fungovat na 100%. Velmi se snažíme, aby reorganizacie našeho zařízení proběhla bezproblémově a děti i dospělí účastníci naší činnosti byli s naší prací spokojeni.

Mgr. Tomáš Pollak, ředitel DDM Horažďovice (pollak.ddm-at-gmail.com/606880502).

Více...
Hrátky s přírodou

Hraj si spolu s námi pod širým nebem. Poznej přírodu a seznam se s kameny, půdou, rostlinami i zvířecími kamarády ze Stanice.

 
Více...
Malý přírodovědec

Pozoruj přírodu z blízka (mikroskopy) i z dálky (dalekohledy), prostřednictvím her, pokusů, ale hlavně na vlastní kůži a všemi smysly.

 
Více...
Exo-tera I.

Čeká tě pravidelná péče o terarijní zvířata i malé domácí mazlíčky v učebně exo-tery jako jsou činčily, osmáci, křečci ale i hadi, agamy a další.

 
Více...
Exo-tera II.

Čeká tě pravidelná péče o terarijní zvířata i malé domácí mazlíčky v učebně exo-tery jako jsou činčily, osmáci, křečci ale i hadi, agamy a další.

 
Více...
Chovatelé I.

 

Péče o hospodářská zvířata jako jsou králíci, ovečky, kozy, poníci - dopřej jim pravidelnou dávku dobrot a mazlení!

 
Více...
Chovatelé II.

 Péče o hospodářská zvířata jako jsou králíci, ovečky, kozy, poníci - dopřej jim pravidelnou dávku dobrot a mazlení!

 
Více...
Myslivecký kroužek

Pohyb v přírodě, pozorování zvěře, návštěvy střelnice a mnoho dalšího z mysliveckého světa.

 
Více...
Rybářský kroužek

Nauč se chytat ryby a poznávat vše živé, co se hemží ve vodě i kolem ní, připrav se na rybářské zkoušky a získej rybářský lístek.

 
Více...
Experimenty

Věda je zábava - využij laboratorní náčiní i přístroje při experimentování v badatelské učebně a prováděj pokusy přímo venku v přírodě.