Zpátky nahoru
Kroužky

Informace k pravidelné zájmové činnosti (kroužkům a klubům) ve školním roce 2020/21:

V pondělí 7. září 2020 zveřejňujeme kompletní nabídku a spouštíme přihlašování. Zahájení školního roku letos poznamenává několik novinek, které se dotknou každého účastníka naší činnosti. Přihlašování je nově možné pouze elektronicky přes online systém DDM: ddm-hd.iddm.cz/prihlaseni (další  komunikace se děje již pouze elektronicky, platby bezhotovostně). V důsledku přechodu na elektronickou administrativu zájmové činnosti jsme museli zrušit tradiční placení zápisného pomocí paušálu (P) a dílčích doplatků na každý kroužek dle jeho náročnosti (tedy model, na který jsme byli všichni dlouhé roky zvyklí). Nově má každý kroužek svou cenu, která je konečná. V případě některých klubů jsou pak placeny jednotlivé akce, víkendy apod. Rovněž v případě kurzů probíhá placení individuálně. Pro informace o náplni, časech aj. detailech konkrétního kroužku navštivte prosím náš online systém nebo kontakujte daného vedoucího, telefonní kontakt je uveden u každého titulu.

Další novinkou letošního podzimu je odchod našeho Domu dětí z prostor horažďovického Zámku, který opouštíme po téměř 60 letech. Důvody jsou veskrze ekonomické, kdy nebylo možné dále využívat energeticky náročné prostory Zámku s tak nízkou efektivitou, jako tomu bylo dosud. Ze Zámku ale neodcházíme úplně, naše činnost bude pokračovat v zámeckém sále (vstup z malého nádvoří od pizzerie) a v Keramické dílně (vchod z průchodu na velké nádvoří), v obou prostorech však půjde o koncentrovanější činnost, než-li tomu bylo ve zbytku Zámku.

Programová nabídka pravidelné činnosti tak letos doznává změn - některé kroužky, které nebylo možno přesunout, jsme nuceni zrušit, stejně tak rušíme kroužky, které měly dlouhodobě problém s naplněností. Naopak obohacujeme programovou nabídku o nové tituly realizované v Keramické dílně, část rukodělných kroužků se ze Zámku přesouvá do PROUDU - Envicentra Podbranský mlýn. I nadále budeme využívat k naší činnosti horažďovických tělocvičen (které si pronajímáme).
Děkujeme vám předem za pochopení, pokud nebudou z kraje školního roku všechny detaily kroužkové agendy fungovat na 100%. Velmi se snažíme, aby reorganizacie našeho zařízení proběhla bezproblémově a děti i dospělí účastníci naší činnosti byli s naší prací spokojeni.

Mgr. Tomáš Pollak, ředitel DDM Horažďovice (pollak.ddm-at-gmail.com/606880502).

Více...
Bojové hry

Skákej, hraj si, bojuj...! Sportovně laděné aktivity pro děti, které se rády hýbou. V rámci kroužku se účastníci seznámí se základními parkourovými prvky, šermem a řadou pohybových her.

 
Více...
Lukostřelba I. - začátečníci

Nauč se střílet z holého luku! Na lukostřelce – začátečníky čekají cvičné reflexní luky a kompletní vybavení nezbytné pro získání základních dovedností v tradiční lukostřelbě. Úvodní schůzka v Přírodovědné stanici.

 
Více...
Lukostřelba II. - pokročílí

Máš už základy, vlastní vybavení a chceš se naučit ještě více? Pak je tu pro tebe lukostřelba pro pokročilé. Náplní tréninků je příprava na turnaje ATL v tradiční lukostřelbě či závody ČLS ve střelbě z holých luků (halovka, terénní). Vyzkoušíš si navíc i střelbu z olympijského či kladkového luku. Úvodní schůzka v Přírodovědné stanici.
V zimních měsících probíhá výuka sále v budově Zámku (vchod z nádvoří Pizzerie).

 
Více...
Badminton

POZOR - tréninky bohužel v říjnu nezačnou, jako tradičně, ale kvůli uzavření tělocvičny stran ZŠ Blatenská odsouváme zahájení kroužku na 2. pololetí. O dalším vývoji situace budeme informovat.

Co takhle vyplnit páteční večer strhující raketovou hrou? Badminton je nejrychlejší raketová hra pro dva nebo čtyři hráče.