Zpátky nahoru
Kroužky

Informace k pravidelné zájmové činnosti (kroužkům a klubům) ve školním roce 2020/21:

V pondělí 7. září 2020 zveřejňujeme kompletní nabídku a spouštíme přihlašování. Zahájení školního roku letos poznamenává několik novinek, které se dotknou každého účastníka naší činnosti. Přihlašování je nově možné pouze elektronicky přes online systém DDM: ddm-hd.iddm.cz/prihlaseni (další  komunikace se děje již pouze elektronicky, platby bezhotovostně). V důsledku přechodu na elektronickou administrativu zájmové činnosti jsme museli zrušit tradiční placení zápisného pomocí paušálu (P) a dílčích doplatků na každý kroužek dle jeho náročnosti (tedy model, na který jsme byli všichni dlouhé roky zvyklí). Nově má každý kroužek svou cenu, která je konečná. V případě některých klubů jsou pak placeny jednotlivé akce, víkendy apod. Rovněž v případě kurzů probíhá placení individuálně. Pro informace o náplni, časech aj. detailech konkrétního kroužku navštivte prosím náš online systém nebo kontakujte daného vedoucího, telefonní kontakt je uveden u každého titulu.

Další novinkou letošního podzimu je odchod našeho Domu dětí z prostor horažďovického Zámku, který opouštíme po téměř 60 letech. Důvody jsou veskrze ekonomické, kdy nebylo možné dále využívat energeticky náročné prostory Zámku s tak nízkou efektivitou, jako tomu bylo dosud. Ze Zámku ale neodcházíme úplně, naše činnost bude pokračovat v zámeckém sále (vstup z malého nádvoří od pizzerie) a v Keramické dílně (vchod z průchodu na velké nádvoří), v obou prostorech však půjde o koncentrovanější činnost, než-li tomu bylo ve zbytku Zámku.

Programová nabídka pravidelné činnosti tak letos doznává změn - některé kroužky, které nebylo možno přesunout, jsme nuceni zrušit, stejně tak rušíme kroužky, které měly dlouhodobě problém s naplněností. Naopak obohacujeme programovou nabídku o nové tituly realizované v Keramické dílně, část rukodělných kroužků se ze Zámku přesouvá do PROUDU - Envicentra Podbranský mlýn. I nadále budeme využívat k naší činnosti horažďovických tělocvičen (které si pronajímáme).
Děkujeme vám předem za pochopení, pokud nebudou z kraje školního roku všechny detaily kroužkové agendy fungovat na 100%. Velmi se snažíme, aby reorganizacie našeho zařízení proběhla bezproblémově a děti i dospělí účastníci naší činnosti byli s naší prací spokojeni.

Mgr. Tomáš Pollak, ředitel DDM Horažďovice (pollak.ddm-at-gmail.com/606880502).

Více...
Klub trailové cyklistiky - NOVINKA!

Podíváme na traily nejen Horažďovicka a Sušicka, pojedeme na vyhlášené Trutnov trails a v případě zájmu vyrazíme do bikeparků. Činnost klubu bude organizována především o víkendech a prázdninách. V letošním školním roce nás čeká 5 akcí.
Účastník klubu by měl disponovat celoodpruženým kolem, chrániči loktů, kolen (ideálně i holení) páteře a samozřejmě kvalitní přilbou. V ceně klubovného je odborné vedení a práce lektora, koordinace akcí a pojištění účastníka. Náklady na jednotlivé akce se hradí zvlášť.

 
Více...
Zážitkové točení na kruhu pro dospělé - NOVINKA!

 Potřebujete vypnout hlavu, zapomenout na starosti a jen si užívat přítomný okamžik? Pak je tento kurz pro vás. Točení je především zážitek, arteterapie, relaxace a jako bonus si odnesete misku, talíř, hrnek, který si ozdobíte glazováním.

Kurz je složen z 5 lekcí, je možné se přihlásit pouze na celý kurz (není možné platit si jednotlivé lekce zvlášť).

Výuka probíhá v učebně keramiky v budově Zámku (dveře v průchodu z nádvoří směrem k hlavní silnici).

 
Více...
Keramika pro dospělé

Oblíbený tradiční kurz - relaxujte při práci s hrnčířskou hlínou!

Kurz je složen z 12 lekcí, je možné se přihlásit pouze na celý kurz (není možné platit si jednotlivé lekce zvlášť).

Výuka probíhá v učebně keramiky v budově Zámku (dveře v průchodu z nádvoří směrem k hlavní silnici).

 
Více...
Klub rodičů s dětmi

Víkendovky s přespáním a pestrý program pro celou rodinu (obvykle předvánoční setkání na mlýně, zimní hravá víkendovka na Modravě a jarní vodácké dobrodružství na Otavě).

 
Více...
Lukoklub RAVEN

Pravidelné nedělní tréninky pro dospělé lukostřelce a dorost, příprava na víkendové turnaje Asociace tradiční lukostřelby. V ceně klubovného je účast na trénincích a případné zapůjčení materiálu, náklady jednotlivých akcí (turnajů, závodů aj.) se platí zvlášť.

Členové zájmového kroužku lukostřelba členský příspěvek neplatí (je zahrnut v ceně kroužku).

 
Více...
Klub vodáckých aktivit

Nauč se ovládat kajak, kanoi, raft nebo paddleboard, na společné víkendovky aj. vícedenní akce se pak mohou přidat i rodiče! Tréninky probíhají většinou u staré loděnice každý pátek v období září - říjen a duben - červen. Činnost klubu vyvrcholí letním vodáckým táborem.

V ceně klubovného je účast na trénincích, zapůjčení materiálu, pojištění, náklady jednotlivých akcí nad rámec pravidelných tréninků se hradí zvlášť.

 

 
Více...
Chovatelský klub

Podzimní a jarní víkendová přespávačka na EC PROUD a práce v Přírodovědné stanici, jednodenní výlet do zoo nebo na chovatelskou burzu.

Klub je určen přednostně pro členy chovatelských kroužků a kroužku Exo-tera. 

V případě nenaplnění kapacity kroužku se mohou přihlásit další zájemci.

Členové kroužků Chovatelé a Exo-tera členství v klubu NEPLATÍ (je zahrnuto v ceně kroužku).

 
Více...
Historický klub

Zpravidla víkendové akce s LARP tematikou - podzimní LARP víkendovka, jarní vynášení Morany s přespáním v PROUDU či výlet do archeoskanzenu s přespáním.

 
Více...
Klub malých chovatelů

Chov a péče o domácí mazlíčky a hospodářská zvířata pro nejmenší děti v doprovodu rodičů nebo prarodičů. Cena klubu je 50 Kč za schůzku za rodinu.

 
Více...
Devatero řemesel

Rukodělný klub vzniklý na půdorysu klubu Na nitce.

Nárazové akce na rozličná rukodělná témata. Místo konání bude odvislé od náplně jednotlivývh lekcí.

Cena jednotlivých akcí bude stanovena individuálně.